157 Cynarina yellow mouth

Rating 
zł1,879.00
VAT included
Quantity
Last items in stock

Description

Cynarina

Opis gatunku

Cynarina to jeden z największych koralowców jednopolipowych, należy do grupy LPS – wielkopolipowych koralowców twardych. Dzięki jaskrawemu ubarwieniu i mięsistej tkance polipa przepięknie zdobi dolne partie każdego akwarium. 

Wybór miejsca

Najlepiej umieścić Cynarinę na piasku lub w dolnych partiach zbiornika, gdzie będzie miała sporo miejsca wokół siebie. Jest to koralowiec agresywny i w nocy potrafi poparzyć znajdujące się zbyt blisko inne zwierzęta.

Światło

Zalecane oświetlenie dla Cynariny to światło średnie, nawet do mocnego, najlepiej rozproszone lub odbite, nie padające bezpośrednio z lampy na polip.

Przepływ

Lubi słaby lub średni przepływ wody, który nie powoduje podrywania jej tkanki, a jednocześnie dostarcza cząstek pokarmu.

Parametry wody

Podobnie jak inne koralowce wielkopolipowe Trachyphyllia dobrze czuje się w środowisku z lekko podwyższonymi stężeniami makroelementów. Najlepsze efekty hodowlane uzyskuje się przy stężeniu azotanów pomiędzy 5 -15 mg/l i fosforanów ok 0,1 mg/l i KH 8 – 10.

Karmienie

Choć Cynarina jest koralowcem fotosyntetyzującym, należy ją regularnie dokarmiać, aby zapewnić jej optymalny poziom składników odżywczych. W sprzyjających warunkach, dobrze odżywiona Cynarina daje niewielką szansę na podział polipa.

Product Details
1 Item
Reviews

No customer reviews for the moment.

Write your review

157 Cynarina yellow mouth

157 Cynarina yellow mouth

Write your review
12 other products in the same category: