AF Frag Rocks – Podstawki do Szczepiania Koralowców
AF Frag Rocks to wysokiej jakości biologicznie neutralne podstawki, zaprojektowane specjalnie do łatwego i stabilnego szczepienia koralowców w akwariach morskich. Wykonane z naturalnych, porowatych materiałów, wspierają szybkie osiedlanie się pożytecznych mikroorganizmów, co przyczynia się do utrzymania zdrowej mikroflory w zbiorniku.
Dzięki unikalnym właściwościom filtracyjnym i dodaniu dolomitu, AF Frag Rocks wspomagają stabilizację kluczowych parametrów wody, takich jak pH i KH, tworząc optymalne warunki dla wzrostu koralowców.
Porowata struktura sprawia, że podstawki szybko pokrywają się algami wapiennymi, wtapiając się w otoczenie i tworząc naturalny krajobraz rafowy. Specjalne wgłębienie na szczepkę umożliwia łatwe osadzenie koralowców przy minimalnym zużyciu kleju, a płaska podstawa zapewnia stabilne umieszczenie na skale lub kratce rastrowej.
Korzyści i właściwości:
- Porowata struktura przypominająca naturalną skałę – szybkie wtapianie się w akwarium.
- Biologicznie neutralne materiały – nie wpływają na parametry wody, są w pełni bezpieczne dla organizmów morskich.
- Sprzyjają rozwojowi alg wapiennych – wspierają ekosystem akwarium.
- Doskonałe medium filtracyjne – zwiększają powierzchnię filtracyjną.
- Dodatek dolomitu – wspomaga stabilizację pH i KH.
- Łatwe do cięcia i łączenia – możliwość dostosowania do własnych potrzeb.
- Specjalne wgłębienie – ułatwia aplikację kleju i osadzenie koralowców.
- Płaska podstawa – zapewnia stabilne umiejscowienie na różnych powierzchniach.
Wymiary:
- Średnica: 43 mm
- Wysokość: 20-22 mm
AF Frag Rocks to idealne rozwiązanie dla akwarystów morskich, którzy poszukują stabilnych, estetycznych i funkcjonalnych podstawek do szczepień koralowców, jednocześnie wspierających naturalną filtrację biologiczną w akwarium.